تاریخ انتشار :جمعه ۲۳ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۵:۴۹ ق.ظ
فاقددیدگاه
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خبر داد

اختصاص بالغ بر ۲ میلیارد تومان برای تجهیز مدارس مازندران

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از اختصاص 2 میلیارد و ۸۰۰ میلیون توماناعتبار برای تجهیز مدارس این استان خبر داد.

به گزارش چالوس ما، به نقل از

ایسنا، علی عسگری نیکزاد در گردهمایی بزرگ فرهنگیان شهرستان های نوشهر، چالوس، کلاردشت و بخش کجور که با حضور سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در سالن شهید رسولی نوشهر برگزار شد، با قدردانی از نمایندگان مجلس در زمینه پشتیبانی از آموزش و پرورش این استان اظهارکرد: با توجه به اینکه در آستانه بازگشایی مدارس قرار داریم  مانور بازگشایی مدارس در ۱۹ شهریور ماه در کل استان  برگزار شد تا مشکلات و کمبودهایی که در این حوزه وجود دارد برطرف شود.

وی با بیان اینکه وظیفه ما از اول مهر غنی سازی و کیفی سازی مدارس است، افزود: دانش آموزان، معلمان، فضا ، مکان، مدیران و اولیا رکن های اصلی آموزش و پرورش هستند؛رسالتی که در این میان بر عهده ما بوده تحقق اهداف در جهت رشد همه جانبه دانش آموزان است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با تاکید براینکه دانش آموز باید به رشد عقلی برسد و اطلاعات تبدیل به یادگیری و تغییر رفتار در وی شود،  گفت: آموزش ما باید به نوعی باشد که دانش آموز خود را با شرایط جدید منطبق کند و بین داده ها و اطلاعات ارتباط برقرار کرده و بتواند با دین و عرف و شرایط خود را وفق دهد تا با هنجارها و ارزش های پذیرفته شده کشور سازگاری داشته باشد.

نیکزاد تصریح کرد: معلم باید مهارت شناختی از و قدرت تحلیل و مهارت عاطفی از دانش آموز داشته باشد.

وی  با بیان اینکه معلم باید دانش حرفه ای و توانایی تبدیل دانش به عمل را داشته باشد، یادآور شد: ورزش و نشاط، موسیقی و نشاط ، جشن و نشاط ، ایمنی و نشاط ، مسابقه و نشاط  و کتاب و نشاط از جمله  نکاتی استاست که باید مورد توجه قرار گیرد و این موضوعات بستگی به هنر مدیریت دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه علاوه بر فضای فیزیکی، فضای روانی و تجهیزاتی که بتوان برای دانش آموزان فراهم کرد هم مهم است، افزود: با کمک وزارتخانه ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تجهیزات تهیه شد و با کمک اولیاء نیز این تجهیزات بروز می شود.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.