تاریخ انتشار :جمعه ۲۳ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۵:۵۱ ق.ظ
فاقددیدگاه

مانع تراشی مسئولان برای اجرای کنارگذر هچیرود چالوس

شهردار هچیرود چالوس گفت: روند اجرایی طرح کنارگذر در این شهر گردشگرپذیر و پرترافیک به علت مانع تراشی های برخی از مسئولان دچار مشکل شده است.

به گزارش چالوس ما،

محمد کیاکجوری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از محل سفرهای استانی دولت تدبیر وامید، اعتبارات قابل توجهی برای اجرا و تکمیل طرح ملی کنارگذر در شهرهای ساحلی پرترافیک غرب مازندران مصوب و اختصاص داده شده است منتهی هرگونه کوتاهی مسئولان محلی در فراهم کردن بسترهای لازم برای عملیاتی کردن این طرح ملی، دود آن به چشم مردم این منطقه می رود.

شهردار هچیرود با اشاره به آنکه از طول مسیر این طرح، حدود ۶.۵ کیلومتر آن باید در محدوده قانونی و بخشی هم درحریم شهر هچیرود اجرا شود ، گفت: منتهی مشکلی که در مسیر اجرای این طرح وجود دارد این است که جهاد کشاورزی چالوس مدعی شده که اراضی موجود در مسیر اجرای این طرح کشاورزی است و مانع تراشی می کند.

کیاکجوری افزود: درحالی که در ماده ۲ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی، باغات و مزارع کشاورزی آمده طرح های تملک و دارایی، خدماتی و عمومی مسئولان باید همراهی لازم را داشته باشند تا چنین طرح هایی اجرا شود

وی اظهارداشت: هم اکنون حدود ۳۰ هکتاراز اراضی موجود در مسیر اجرای این طرح متعلق به اشخاص بوده و شهرداری هچیرود با اینکه در اجرای کامل این طرح به اعتبارات زیادی نیاز دارد مشکلی ندارد چرا که دولت هم دراین حوزه کمک می کند.

شهردارهچیرود با اشاره به ترافیک پرحجم و در پی آن معطل شدن ساعت ها شهروندان بومی و مسافران در طول مسیر اصلی این شهر برای سرعت بخشیدن به روند اجرایی این طرح از مسئولان محلی خواستار همراهی و هم افزایی بیشتری شد.

کیاکجوری با بیان آنکه از طول مسیر این طرح ملی تاکنون نزدیک به یک کیلومترآن با آزاد سازی حریم و تملک اراضی اجرا شده است ابراز امیدواری کرد که به تازگی درنشستی که با مسئولان استانی داشتیم موانع ومشکلات پیش روی روند اجرایی این طرح مطرح و دستورات لازم برای حل آن داده شد

به گزارش مهر، هچیرود با بیش از ۱۰ هزار نفرجمعیت ثابت و ۵۰ هزار نفر جمعیت متغییر جزو یکی از شهرهای شهرستان چالوس است و در مسیر جاده ترانزیتی و پرترافیک چالوس – تنکابن که پیوند دهنده استان های مازندران و گیلان است ، قرار دارد.

این شهر به علت برخورداری از موقعیت های ممتازی نظیر دریا ، جنگل ،مجموعه گردشگری ، رفاهی و تفریحی نمک آبرود، تعداد زیادی هتل و دیگر مزیت ها در تمامی فصول بویژه نیمه نخست سال پذیرای میلیون ها مسافر و گردشگر است اما فاقد کمربندی است.

در نوروز امسال این شهر و شهرک گردشگری نمک آبرود با پذیرش حدود دو میلیون نفر اقامت در شب رتبه نخست را در میان دیگر شهرهای مازندران را کسب کرد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.